Лада Наконечна – лауреат Премії Малевича-2014

Богдана Хмельницького, 29/2
оф. 17, Київ, Україна
подивитися на карті
+38 044 288 03 04

Київ
1 грудня – 12 грудня
«Перформанси, малюнки та малі текстові форми Лади Наконечної поєднують високий рівень рефлексивності з матеріальною точністю, торкаються складних основоположних питань культури, пов’язаних з історією і пам’яттю, звертають увагу на процес бачення і створення культурного тексту» – було зазначено у номінації Programmierung Flutgraben e.V.Лада Наконечна отримала: грошову винагороду в розмірі 3000 євро від Польського Інституту в Києві; можливість перебування на кількамісячній резиденції в Центрі Сучасного Мистецтва «Замок Уяздовський» у Варшаві в 2015 році;грошову винагороду в розмірі 3000 євро від освітньої організації «Культурний Проект» для реалізації резиденції у ЦСМ «Замок Уяздовський» (Варшава);Окрім перемоги у фіналі Премії Малевича-2014, Лада Наконечна стала володаркою відзнаки «за проривні концепти» від  Києво-Могилянської бізнес-школи (kmbs), завдяки якій художниця отримала можливість організувати персональну виставку в Ideas Gallery; брати участь у освітніх програмах kmbs, а також брати участь у закритих інтелектуальних дискусіях спільноти kmbs.

Нагадаємо, що до участі у цьогорічному конкурсі було зараховано до розгляду польсько-українського журі номінації митців від 54 мистецьких організацій і установ з України, Німеччини, Нідерландів, Польщі й Росії. З них до фіналу Премії, окрім Лади Наконечної, потрапили: Данило Галкін, номінований Громадською організацією «Культура медіальна» (Дніпропетровськ) та Микола Рідний, номінований Музеєм сучасного мистецтва (Варшава).

На думку Лади Наконечної, «заснована Польським Інститутом у Києві премія є свідченням того, що мистецтво немає кордонів і саме це є надзвичайно приємним фактом».

Мистецька премія імені Казимира Малевича, заснована 2008 року з ініціативи Польського Інституту у Києві, вручається раз на два роки митцеві віком до 40 років, котрий народився в Україні, незалежно від теперішнього місця перебування, за внесок у розвиток сучасного мистецтва. Оцінюється якість, майстерність, досягнення та значущість створених робіт. Лауреати попередніх премій: Жанна Кадирова (2012), Стас Волязловський (2010), Алевтина Кахідзе (2008).

Церемонія вручення Премії Малевича – 2014 відбулась 12 грудня у Національному художньому музеї України

ЛАДА НАКОНЕЧНА (р.н. 1981)

 Народилася у Дніпропетровську, живе та працює у Києві.

Закінчила Дніпропетровський державний художній коледж та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у Києві (графічний факультет та асистентуру-стажування).

 

З 2004 член групи Р.Е.П. 2008 рік – співзасновник Худради, самоорганізаційної

міждисциплінарної спільноти. 2011 рік – співзасновник – ІСТМ (Ініціатива самозахисту трудящих мистецтва). У 2013 році стала володарем другої спеціальної премії PinchukArtCentre. 2012, 2008 – Фіналіст Премії Малевича, 2009, 2011 – входила до числа 20 номінантів PinchukArtPrize,

З 2005 бере участь в мистецьких резиденціях у Польщі, Німеччині, Швейцарії та Україні. З 2003 року робить персональні виставки та бере участь у групових виставках в Україні, Росії та країнах Європи.

Mobile portable model

courtesy artist and Galerie EIGEN + ART Leipzig/Berlin

Foto: Uwe Walter, Berlin

Вибрані персональні виставки: 2014

– «Homey, інтервенція», Krakow Theatrical Reminiscences, Краків

– «State of thing»s, Toulouse Art Festival, Espace Croix-Baragnon, Тулуза,

– «Мобільна портативна модель», Eigen+Art, Берлін,

 

Вибрані групові виставки: 2014

– «Р.E.П.: 10 років. Про метод», Labirint Gallery, Люблін,

– «Through Maidan and Beyond», Architekturzentrum Wien, Відень,

– «Sister Europa, Kunstraum Lakeside», Klagenfurt, Австрія,

– «Позбавлення», Arsenal gallery, Бялосток,

– «Disconsent», Center for Contemporary Art Plovdiv, Пловдив

– «Листівки з Майдану», ЦСМ Замок Уяздовський, Варшава,

– «The Ukrainians», Daad gallery, Берлін,

– «Gender and diplomacy – the «Ladies’ Programme»», Haus der Kulturen der Welt, Берлін,

– «Leipzig – Heldenstadt?», Гете Інститут, Париж,

– «Imaginary Archive», Центр театрального мистецтва ім. Л. Курбаса, Київ, Україна

Air Jordans trends