Вітаємо на сайті Українсько-польського центру!
"Українсько-польський центр" Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» створений згідно «Рамкової угоди про створення Українсько-польського центру НТУУ "КПІ"» від 7 березня 2008 року між польською освітянською фундацією "PERSPEKTYWY" в особі Президента В. Сівінські та Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут" в особі ректора М. 3. Згуровського.


Новини та анонси

17 січня 2019 р. о 14:30 у кімн. 157-1 відбудеться зустріч керівництва і науковців КПІ ім. Ігоря Сікорського з професором Варшавської Політехніки Конрадом Швірські.

Від КПІ ім. Ігоря Сікорського в зустрічі візьмуть участь:

  • С.І. Сидоренко – проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки);
  • Є.І. Поліщук – заступник проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки);
  • С.М. Шукаєв – заступник керівника ДМС (міжнародні проекти і інформаційний супровід міжнародної діяльності);
  • А.В. Ковтун – керівник відділу організаційного забезпечення міжнародної діяльності;
  • А.І. Біднюк – співробітниця Українсько-польського центру;
  • С.П. Денисюк (більше…)

Перший підводний човен – чайка.
Безпалубний плоскодонний човен запорізьких козаків, чайка, була створена у XVI-XVII ст. З зовнішньої сторони бортів прикріплювався чагарниковий пояс, який дозволяв спускати човен під воду і утримувати його в такому положенні. Швидкість чайки була приблизно 15 км/год, що давало можливість козакам легко втікати від турецьких галер.

Годинник-глюкометр для діабетиків.
Вчений із Закарпаття Петро Бобонич винайшов глюкометр у вигляді наручного годинника. З його допомогою діабетики можуть визначити рівень цукру в крові в любий момент. Для цього не потрібно здавати кров.

Екологічно чисте (більше…)

З 26 по 28 листопада 2018 р. у Варшаві пройшла Міжнародна конференція “Perspektywy Women in Tech Summit”. Участь у ній брали студентки, аспірантки та молоді жінки-науковці з одинадцяти країн Європи, які працюють в ІТ-галузі. Ця конференція стала першим подібним заходом у Центральній і Східній Європі та Центральній Азії (CEE & CA). Серед тисячі її учасниць сто дві репрезентували нашу країну, в тому числі шістдесят – КПІ ім. Ігоря Сікорського. Впродовж трьох днів вони працювали у воркшопах, брали участь у дискусіях, зустрічах (більше…)


Студентка ІПСА Фіонг Ань, учасниця міжнародної конференції “Perspektywy Women in Tech Summit – 2018”, стала обличчям журналу польського освітянського фонду “Perspektywy”.

За інформацією фонду “Perspektywy”

Досконале усвідомлення, де, з ким і про що говорити – характеризує бодай кожного, хто поставив собі за мету досягти певного рівня володіння польської мови. Не «про всякий випадок» чи «зараз це актуально», а чітко вимальована мотивація – рушій прогресу у лінгвістичній справі. Бо так чи інакше спонукає регулярно мати справу з мовою. В який тільки спосіб – особиста справа. А все-таки…

Щоб отримати більш-менш ґрунтовні знання, люди звертаються до мовних шкіл. Це правильно, бо фахівці надають інформацію, яку далеко не кожен зможе (більше…)