Новини Українсько-польського центру

У травні відбувся черговий триденний семінар Секції вихованців КПІ у Польщі, організований її керівником Янушем Фуксою – випускником Київської політехніки 1959 р., Почесним доктором КПІ ім. Ігоря Сікорського. Сьогодні польські випускники Київської політехніки – люди різних професій, які дбайливо бережуть свої спогади й традиції, не минає їх любов до альма-матер, що поєднує стільки поколінь.

Та майбутнє належить нинішньому поколінню. І не випадковим було рішення запросити на семінар студента ММІ Віталія Бойка, який навчається за програмою подвійного диплома Київської та Познанської політехнік. Студенти, (більше…)

Щоб уникнути переслідування при сталінському режимі, поетеса Анна Ахматова спалила свої записи, а своїх найближчих подруг попросила вивчити рядки зі своєї поеми “Реквієм” напам’ять. Діючи за принципом “до Гутенберга”, вона врятувала її від забуття. Про це пише в своїй статті кореспондент Бі-Бі-Сі Мартін Пачнер.

Коли Ахматова приступила до роботи над своєю довгою поемою “Реквієм” десь в 30-х роках, вона знала, що їй не дозволять її опублікувати. Сталін тримав під суворим контролем всі друкарські верстати, і він би не схвалив поему, яка кинула (більше…)

Кращі виконавці класичної музики з’їдуться 23-24 червня 2018 року на V Міжнародний фестиваль «Музика Шопена просто неба», що пройде в історико-культурному комплексі «Замок-музей Радомисль». В ці дні під відкритим небом у виконанні майстрів будуть звучати геніальні твори польського композитора Фредеріка Шопена.

Фестиваль, який за останні роки став одним з найбільш масштабних заходів такого роду в країні, традиційно проводиться в рамках культурного проекту «Віа Регіа» під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні. Особливу популярність він заслужив серед творчої інтелігенції, представників дипломатичних місій іноземних (більше…)

З 13 по 18 травня 2018 року КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідав професор Даріуш Миколаєвський з Університету ім. Казимира Великого (м. Бидгощ, Польща).

Професор провів лекції для студентів факультету електроніки та факультету біомедичної інженерії в рамках проекту за програмою “Еразмус+”. Пану Даріушу дуже сподобався Київ і наш університет. Сподіваємося, що у професора Миколаєвського залишаться лише гарні спогади, та чекатимемо на нього ще!

Шановні колеги!

Відділ міжнародних проектів пропонує до Вашої уваги випуск № 228 інформаційного бюлетеня «Джерело».
Переглянути випуск можна за даним посиланням.