Враження студенток лінгвістичного факультету про літні мовні курси у Кракові в липні 2014 року

Місто польських королів – Краків радо зустрічав учасників Літньої школи польської мови і культури. Один із найстаріших у Польщі – Ягелонський університет організував ювілейну 45-ту Літню школу, на яку завітали, без перебільшення, представники з усіх куточків світу. Це і Греція, і Єгипет, і Англія, і Казахстан, Росія та Китай, Корея і Сербія, Словаччина та Німеччина, США, Франція, Австралія, Італія та інші.

Приємно, що саме нам, студентам факультету лінгвістики НТУУ «КПІ», пощастило стати учасниками цієї незабутньої пригоди завдяки старанням та підтримці нашого викладача – Зволінського Войцеха Станіславовича, за що від нас йому велика щира подяка.

Програма перебування та навчання в Кракові була дуже насиченою. Вже з перших днів нашого перебування в Кракові нас не переставала дивувати корисність та продуманість навчальних занять, насиченість культурно-масових заходів даної програми.

Організатори мовних курсів дуже серйозно ставляться до цієї програми. Так на урочистостях з нагоди відкриття школи до учасників звернувся сам ректор університету профессор Войцех Новак.

Побажавши успіхів та гарного настрою, він наголосив на важливості участі у такого роду міжнародних програмах, де за короткий час учасники можуть поглибити знання мови, пізнати культуру і традиції Польщі, спілкуватися з фахівцями університету та носіями мови.

Тепер ми засвідчуємо, що під час навчання ми вивчали не лише польську мову, але й дізнавалися багато нового про польських письменників, митців та вчених, вивчали історію Польщі та вдосконалювали свої навички в щоденному спілкуванні з носіями мови. До того ж, нам випав шанс познайомитися з цікавими людьми з інших країн, які навчалися разом з нами.

В рамках Літньої школи ми відвідали визначні історичні місця та замки Кракова, а також стали свідками прекрасного дійства – щорічного фестивалю єврейської культури, що проходив у краківському Казімежі.

Незабутні враження залишилися після плавання річкою Дунаєць.

Дуже цікавою була екскурсія в Татранський національний парк та місто-курорт Закопане, де ми насолоджувались неперевершеною красою природи, горами, долами та озерами. Поляки дуже піклуються за збереження краси та екології цих куточків польської природи для нащадків.

Також ми відвідали соляну шахту в місті Велічка, де мали можливість спуститися на глибину 125 метрів та ознайомитися з історією розвитку солевидобування в Польщі, історією розвитку та звичаями цієї місцевості.

Ми також відвідали концентраційний табір – Освенцім. Екскурсія була досить цікавою і водночас важкою, ми дізналися багато фактів звірства фашистів в одному з найбільших концентраційних таборів – Освенцім. На в’їздних воротах до табору досі збережений цинічний напис – «Праця визволяє». Ця екскурсія не залишила жодного її учасника без сліз на очах, оскільки в таборі загинуло сотні тисяч людей, серед яких були діти, літні люди та молоді люди – наші однолітки. Їх речі, одяг, фото змусили ще раз задуматися та усвідомити цінність людського життя та недопустимість повторення злочинів Освенціма.

Керівництво курсів надали слухачам чудові умови проживання та харчування. Все було продумано до дрібниць і дуже зручно. Щодня ми мали змогу скуштувати національні польські страви, такі як зупа помідорова, журек, а також насолодитися польськими національними ласощами. Нам пощастило бути свідками проведення традиційних польських свят: польське весілля, святкування Різдва, гадання на святого Андрія, що розширило наші знання про польські народні традиції та культуру.

Час швидко сплинув і 31 липня завершила свою роботу 45-та Літня школа польської мови і культури у Ягелонському університеті міста Кракова. Інтенсивний курс вивчення польської мови ми успішно пройшли, нам урочисто вручили дипломи та ексклюзивні значки Ягелонського університету, що символічно означає приєднання до студентської родини цього навчального закладу.

Захід відзначився своєю особливістю, оскільки після завершення офіційної частини, слухачі курсів мали можливість представити свою країну народними піснями, танцями, іграми та поезією.

Презентація України була найяскравішою та зірвала шквал оплесків. Додало колориту та зробило виступ українців, дійсно, народним і те, що ми були одягнені у традиційні українські строї. Лунали українські пісні та наша солов’їна мова, яку всі розуміли без перекладу. Була прекрасна, тепла і дружня атмосфера.

Зворушені виступом, слухачі школи та керівництво Ягелонського університету побажали Україні та її народові миру, злагоди та процвітання.

Отже, підсумовуючи, ми засвідчуємо, що за один місяць літньої школи нам вдалося значно підвищити рівень володіння польською мовою, взяти участь у традиційних польських святкуваннях, екскурсіях по Польщі, скуштувати та полюбити смачні польські страви, звичаї.

Ми познайомилися з однолітками із багатьох країн світу, звісно ж, активно та весело проводили час в студентському середовищі.

На останок, щиро рекомендуємо всім студентам, хто вивчає польську мову в КПІ, відвідати Польщу і познайомитись з культурою, традиціями , історією Польщі та удосконалити на мовних курсах свою польську мову.

Студентки ЛФ НТУУ «КПІ» – Анна Протащук, Ірина Шерстюк, Аліна Куслій, Римма Єсаулова

Nike Sneakers