19 листопада в Залі Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулася заключна конференція загальноукраїнського проекту – конкурсу «Рушай у віртуальну магістраль нескінченних можливостей твого майбутнього бізнесу!».
Це проект Польської фундації комунікації (Варшава, Польща) та Агенції Європейських Інновацій (Львів, Україна), який фінансується та виконується у рамках програми «Допомога Польщі для розвитку 2014». Учасниками його є студенти денної форми навчання та випускники українських ВНЗ. НТУУ «КПІ» разом з Донецьким національним університетом, Одеським національним політехнічним університетом, Львівським інститутом банківської справи Університету банківської справи НБУ та Львівським центром науки, інновацій та інформатизації входить до числа головних партнерів цього конкурсу. Мета проекту – поліпшення знань українських студентів – потенційних підприємців про нові технології та забезпечення для них можливостей набуття відповідних навичок; пошуки джерел фінансування проектів майбутніх підприємців; сприяння розвиткові в Україні людського капіталу та бізнес-навичок. Тематика проекту була чітко визначеною: інновації в цифровій економіці; нові технології у сфері ІКТ; електронний бізнес, електронна комерція, електронні послуги.
На участь у конкурсі апліканти подали 72 заявки. Журі відібрало з них 65. Географія проектів охоплювала всю Україну. Їх автори взяли участь у тренінгах, що проводилися в Києві та Львові, поспілкувалися з польськими експертами в режимі відеоконференцій. До фіналу дійшли 8 учасників. Вони й представили свої бізнес-проекти на заключній конференції в НТУУ «КПІ».
На церемонії відкриття конференції заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха наголосив: «Я дуже радий, що під час цієї конференції ви всі почуєте про досвід польських партнерів. Річ у тому, що Польща – не лише наш найближчий в світі стратегічний союзник. Ця країна справді нас реально підтримує в ці дуже нелегкі дні, коли інша країна, яка довго вважалася нашим союзником, веде проти нас неоголошену війну. Але при цьому Польща ще й пройшла дуже схожий період трансформації…. Через це польський досвід для нас є надзвичайно важливим – він підказує дуже багато нових рецептів, які ми можемо застосувати і, безумовно, це робитимемо».
Про польсько-українську співпрацю говорила у своєму виступі й радник Посольства Республіки Польща в Україні, керівник реферату з питань науково-освітньої співпраці Анна Кузьма: «Польсько-українське стратегічне партнерство (партнерство – це основне слово!) дійсно сьогодні втілюється у життя. Це двостороння співпраця, це не так, що «старший брат» розповідає щось «молодшому брату». Нам дуже приємно реалізовувати проекти, які мають майбутнє; проекти, що служать розвиткові. Нам дуже приємно співпрацювати з українськими науковцями, бо, дійсно, інтелектуальний потенціал України дуже великий. І нам дуже приємно, що ми можемо ділитися своїм досвідом. Ми просто, завдяки часу, пройшли на кілька кроків дальше шляхом, яким нині рухається Україна до Європи. Польща справді, мабуть, максимально використала можливості, які дав їй Євросоюз. І тепер Польща, яка колись також отримувала багато допомоги з Європи, з Америки, від світу, хоче ділитися. Тому що це може мати дуже великий ефект…».
Докладно про проект «Рушай у віртуальну магістраль» розповів координатор програми «На віртуальній автомагістралі» Кшиштоф Пьєх.
Утім будь-який інноваційний проект, нехай навіть у його назві є слово «віртуальна», чекають цілком реальні перепони. Про те, якими бувають ці перепони, і як їх долати, розмірковували учасники панелі «Е-бізнес в Україні: успішні історії, злети та падіння, юридичні перешкоди», модератором якої був президент ГО «Агенція Європейських інновацій» Іван Кульчицький.
Учасники конференції також обговорили питання підтримки інноваційної діяльності в університетах, і «з перших вуст» дізналися про досвід діяльності Наукового парку «Київська політехніка» та стартап-школи «Sikorsky Challenge» – про це розповідали Ярослав Кологривов – директор з питань інтелектуальної власності Наукового парку і Інна Малюкова – директор Навчально-методичного центру «Інститут післядипломної освіти».
Ну і, звичайно, всі, хто брав участь у роботі конференції, мали змогу ознайомитися з вісьмома кращими бізнес-проектами, відібраними журі, та поздоровити переможців, прізвища яких після презентацій проектів і напруженої роботи суддів, оголосила засновник Польської фундації комунікацій Ізабелла Барчик-Ольшевська. Ними стали:
1. Команда проекту QA Lance – Артем Поляков, В’ячеслав Горносталь;
2. Команда проекту The Rain Children – Владислав Москаленко, Аліна Труш і Дмитро Стадник;
3. Команда проекту MyRasp – Іван Матяш, Євген Кисельов і Михайло Чурілов.
Кожній команді-переможцю для втілення їх проектів у життя було вручено сертифікат на суму 2000 дол. США.
На фото: на трибуні заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха
За матеріалами газети “Київський політехнік”