Науковий десант до Польщі. 100 студенток та науковиць КПІ відправились у Варшаву на Perspektywy Women in Tech Summit | КПІ ім. Ігоря Сікорського

100 студенток, аспіранток та молодих жінок-учених технічних спеціальностей візьмуть участь у міжнародній конференції Perspektywy Women in Tech Summit. Вона відбудеться 13–14 листопада у Варшаві. Сьогодні представниці КПІ у складі всеукраїнської делегації вирушили до Польщі.

Конференцію відвідають представниці 17 факультетів КПІ: ФІОТ, ПБФ, ФММ, ФЕЛ, ІТС, ФБТ, ІАТ, ВПІ, ТЕФ, ММІ, ІФФ, ФТІ,ФБІ, ФЛ, ФПМ, ФМФ, ФСП.

«У нас найактивніші студенти, які багато мандрують, багато вчаться, розвиваються всебічно. Вони беруть участь у різноманітних самітах, і цей – не виняток. На конференції вони побачать роботодавців з інших країн, послухають цікавих спікерів з Оксфорду, Гарварду, інших провідних фахівців, від яких можна отримати нові знання й досвід, братимуть участь у професійних воркшопах, на яких підвищуватимуть професійний рівень», – пояснює Майя Сперкач, заступниця декана ФІОТ – факультету, делегація якого з-поміж усіх КПІ-шниць найчисленніша (майже 50 учасниць).

Цьогоріч, окрім студенток, аспіранток та молодих викладачок, на конференцію їдуть школярки: 5 учениць Політехнічного ліцею КПІ ім. Ігоря Сікорського. Дівчата – переможниці різноманітних олімпіад та міжнародних конкурсів.

«З нашого ліцею їдуть 11-класниці. У них уже є неабиякі досягнення: вони цікавляться наукою, роблять наукові дослідження, проєкти, частина з них уже подала заявки на оформлення патентів. Найголовніше у таких поїздках – це досвід, спілкування, нові знайомства тощо», – розповів директор ліцею Юрій Киричков.

Довідково

Perspektywy Women in Tech Summit – міжнародний саміт, на якому молоді жінки з найрізноманітніших технічних галузей можуть поспілкуватися, відвідати лекції авторитетних спікерів та тематичні воркшопи, зустрітися з керівниками провідних світових hightech-компаній. Конференція проходить вдруге, загалом очікується понад три тисячі учасниць з усього світу.

Українська делегація налічує 150 молодих жінок, 100 з яких – представниці КПІ. Організатором участі українок у конференції став Українсько-Польський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Заліна Крюкова, кореспондент медіа-лабораторії КПІ ім. Ігоря Сікорського