Студентєвро–2012: через спорт – до співпраці!

3 жовтня на стадіоні НТУУ “КПІ” відбувся перший матч у рамках Третього українсько-польського футбольного турніру “СТУДЕНТЄВРО–2012”. З нічийним рахунком 1:1 зіграли команди КПІ та Політехніки Шльонської (м. Глівіце, Польща).

Девіз турніру – “Через спорт – до співпраці між університетами України та Польщі!”.

Офіційна церемонія відкриття турніру пройшла дещо пізніше – на стадіоні Національного університету державної податкової служби України в місті Ірпінь.

Співорганізаторами турніру виступили з української сторони – Комітет фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, НТУУ “КПІ” та його Українсько-Польський центр, з польської – Академічна спортивна рада Польщі та Освітній фонд “Perspektywy”.

У турнірі взяли участь 10 команд – Університету Шльонського (м. Катовіце), Ягелонського університету (м. Краків), Політехніки Шльонської (м. Глівіце), Університету ім. А. Міцкевича (м. Познань), Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Національного університету державної податкової служби України, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Київського національного університету

технологій та дизайну, Київського національного торговельно-економічного університету та Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Як наголосив 5 жовтня на присвяченій цій спортивній події прес-конференції в інформаційному агентстві УКРІНФОРМ голова Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України В’ячеслав Гамов, регламент турніру побудовано таким чином, що у фіналі завжди зустрічаються команди України і Польщі.

Цього року ігри проходили в столиці України та в Ірпені на футбольних полях університетів, які взяли в ньому участь. У гуртожитках цих університетів жили й члени польських делегацій.

Проте, українські і польські студенти – аматори футболу не лише виборювали перемогу для своїх університетів. Упродовж чотирьох днів вони спілкувалися між собою, знайомилися, шукали і знаходили спільні інтереси й уподобання. Для гостей з Польщі “СТУДЕНТЄВРО–2012” ще й став часом відкриття для себе Києва, адже організатори подбали також і про екскурсійну програму. До того ж, у рамках турніру відбулося й закладення пам’ятного знака на місці, де буде споруджено пам’ятник випускнику КПІ 1906 року – видатному польському фізико-хіміку і державному діячеві Войцеху Свєнтославському. Завдяки цій події багато з присутніх – як поляків, так і українців – також дізналися чимало нового про традиції людських, наукових і університетських зв’язків між нашими країнами.

Того ж таки дня у залі засідань Вченої ради КПІ відбувся і вечір українсько-польської дружби. Певний холодок офіційності, який, зазвичай, супроводжує подібні заходи, тут розтанув з перших секунд, бо виступи усіх, хто виходив на трибуну, були просякнуті щирістю і простотою – цьому сприяли й ті дні, впродовж яких уже йшли змагання. Тож не дивно, що неофіційна частина і дискотека стали не просто “заходом у рамках”, а справжнім вечором дружнього спілкування і відпочинку.

А закінчився турнір 6 жовтня на стадіоні КПІ. У фінальному матчі зустрілися команди Національного університету державної податкової служби України і Університету імені А.Міцкевича (м. Познань, Польща). Гра закінчилася з рахунком 3:0 на користь майбутніх українських податківців, тож вони стали переможцями цьогорічного “СТУДЕНТЄВРО”, а студенти з Познані посіли друге місце. Третє вибороли футболісти Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова (Україна).

Дмитро Стефанович

Heel Shoes Boat Shoes