Анонс конференції “Focus on Ukraine” у Гданську

Від самого початку війни в Україні польське академічне та наукове середовище чітко визначило свою позицію та бажання допомагати на надавати підтримку Українському народові.

Конференція «Солідарні з Україною», що була проведена торік завдяки ініціативі та зусиллям Національної агенції академічного обміну та Гданського університету стала величезним успіхом – як з точки зору кількості учасників, так і з огляду на надзвичайно широке коло обговорюваних тем і питань. Під час численних дискусій члени академічної спільноти, які зібралися у Гданську, представили не лише реалізовані заходи, але також ідеї та сподівання на майбутнє.

Війна в Україні не згасає, тому характер підтримки постійно змінюється і посилюється. Наприкінці минулого року Національна агенція академічного обміну оголосила другу едицію програми «Солідарні з Україною» – «Європейські університети», в рамках якої польські ЗВО, що входять до союзів Європейських університетів, отримали загалом майже 16 мільйонів злотих для підтримки співпраці з українськими університетами, при чому на наднаціональному рівні. До підтримки біженців долучаються не лише державні установи та академічні центри, але також органи місцевого самоуправління. Це явище притаманне не тільки Польщі. Студенти, аспіранти, науковці, професори та експерти розробляють концепції майбутнього України після завершення війни.

Вкотре виникає потреба зібратися, щоб поділитися досвідом та ідеями, а згодом розпочати роботу над створенням стратегії відбудови післявоєнної України.

Мета конференції

Національна агенція академічного обміну Республіки Польща спільно з Ґданським університетом вдруге організують конференцію, присвячену питанням підтримки України, яка потерпає від тривалої війни.

На цей раз учасники конференції говоритимуть про проведені дії та організовані заходи з підтримки українського академічного середовища, а також намагатимуться випрацювати спільне бачення відбудови зруйнованої воєнним лихоліттям України, стратегію відновлення освітніх і наукових установ, а також перспективи подальшого розвитку.

Винятковість та надзвичайність зустрічі забезпечать зарубіжні гості, які збагатять подію широким міжнародним контекстом.

Головне питання, навколо якого буде зосереджуватися тематика зустрічі це: як долучити українську вищу освіту до Європейського простору вищої освіти та Європейського дослідницького простору? Ключову роль у цьому процесі має відіграти саме Польща, створюючи для України природній міст між Сходом і Заходом. Організатори конференції «Focus on Ukraine» переконані, що проведення цього заходу дозволить успішно використати цей неповторний шанс.

Tематика доповідей і круглих столів стосуватиметься зокрема таких питань:
• підтримка біженців з України, що була надана протягом 2022 року;
• майбутнє студентської та наукової мобільності у воєнному контексті;
• визнання освіти біженців;
• програма Національної агенції академічного обміну Республіки Польща: «Європейські університети»;
• академічна співпраця у час війни та після її завершення;
• цифровізація навчальних процесів і роль новітніх технологій у відбудові післявоєнної України;
• ініціативи представників органів місцевого самоврядування та академічного середовища;
• майбутнє наукової співпраці з Україною.

У конференції візьмуть участь:
Міністр освіти та науки Республіки Польща Пшемислав Чарнек,
Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет
та представники:
• агенцій, відповідальних за розвиток вищої освіти в Естонії, Словаччині, Чехії, Австрії та Литві;
• Європейської комісії;
• Ради Європи;
• Світового банку;
• Посольств США, Великої Британії та України;
• Міністерств, відповідальних за цифровізацію;
• Органів місцевого самоврядування;
• Національного центру науки;
• Національного центру za cyfryzację;
• Національного центру досліджень та розвитку;
• Польської академії наук;
• Національної академії наук України;
• студентських та наукових організацій;
• ректори ЗВО та проректори з міжнародного співробітництва.

Конференція відбудеться у Театральному залі Неофілологічного корпусу Гданського університету 3-4 квітня 2023 р.

Організатори конференції
Національна агенція академічного розвитку Республіки Польща та Гданський університет

Реєстрація на конференцію за посиланням:
nawa.gov.pl/focus-on-ukraine/rejestracja