ЗУСТРІЧ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ З ПОЛЬЩІ ТА З УКРАЇНИ У ВАРШАВІ

У Головній школі сільського господарства у Варшаві відбулася «Polish – Ukrainian Summer Camp for Young Scientists».

Провідним гаслом зустрічі є слова «Молоді вчені для спільного майбутнього». Це проект, реалізований Національною репрезентацією аспірантів Республіки Польща та Радою молодих вчених при Міністерстві науки та освіти України, має на меті створення спільного дослідницького простору для представників польського та українського академічного середовища.

З 11 по 19 вересня 2022 року у Варшаві перебували 24 молодих вчених з України, які представляють точні, суспільні та гуманітарні науки. Впродовж цього часу вони мали можливість ознайомитися з викладачами та науковими працівниками варшавських закладів вищої освіти та з їх дослідницькою інфраструктурою. Крім того, організатори підготували для молодих вчених тренінги, майстер-класи та насичену культурну програму. Очікується, що завдяки налагодженій у такий спосіб співпраці, учасники зустрічі зможуть успішно завершити свої дослідження, швидко отримати бажані наукові ступені, а також підтримувати зв’язки та розвивати відносини у подальшій науковій кар’єрі.

Спеціальнi гостi зустрічі цe зокрема:

• Проректор з питань міжнародного співробітництва Головної школи сільського господарства у Варшаві Мaртa Meндeль;
• Miністр освіти та науки України Сeргiй Шкарлет [ONLINE];
• Директор Аспірантської школи Головної школи сільського господарства у Варшаві Юстина Франц-Домбровська;
• Керівник Європейської ради з питань аспірантів і молодих дослідників Oлeксандр Бeрeзкo [ONLINE];
• Директор Національної агенції академічного обміну Республіки Польща Дaвид Koстецький [ONLINE];
• Директор Офісу програм для науковців Національної агенції академічного обміну Республіки Польща Павель Кужинський;
• Уповноважений Ректора Головної комерційної школи у Варшаві з питань співробітництва з українськими ЗВО Ірина Дегтярьова;
• Директор представництва Польської академії наук у Києві Maтeуш Бялас;
• Голова Ради молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України Oлeся Вaщук;
• Голова Національної репрезентації аспірантів Республіки Польща Ярoслaв Oльшeвський.

Подія відбувалася за сприяння Національної агенції академічного обміну Республіки Польща.

Войцех Зволінський,
старший викладач кафедри української мови, літератури та культури
Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського