Цікаві факти про Україну

Немыслимая красота разбросаных по всей стране заповедников

  1. Шацкий национальный природный паркБезымянный

Парк раскинулся почти на 50 гектарах Волынской области. Он ассоциируется прежде всего с Шацкими озерами. Самое известное — Свитязь, но не менее прекрасны Люцемир, Пулемецкое, Песочное. И да, в них водится рыба. Всего в парке более 20 озер. А какой воздух в сосновых лесах! Есть и смешанные, где растут дубы, грабы. Гуляя здесь летом, вы обязательно наткнетесь на поросли диких ягод — ежевики, брусники, голубики. В этом краю работают санатории. При (більше…)


26 листопада о 19.00 у нещодавно відкритій київській галереї «Дукат» відбудеться презентація персональної виставки легендарного київського митця Анатолія Лимарєва «Той, що йде за сонцем». В експозиції, що має ретроспективний характер, буде представлено понад 30 робіт кінця 50-х – початку 80-х років із зібрання родини художника.

У свій час мистецтвознавці і митці порівнювали Анатолія Лимарєва з Ван Гогом і називали «сонцепоклонником», а його роботи на арт-ринку є великою рідкістю.

Одного з найяскравіших митців покоління 1960-70-х років поважали, любили, захоплювалися його творчістю. Незважаючи на це, (більше…)

Україна – країна чудес…

Печера оптимістична, розташована у Тернопільській області, занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та третя за довжиною серед печер світу. Олешківська пустеля – одна з найбільших пустель Європи (Херсонська область). Пам’ятки України занесені у список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них – Софійський собор та Києво-Печерська Лавра у Києві, історичний центр Львова, букові ліси Карпат, пункти геодезичної дуги Струве. Значна частина пам’яток – кандидати на включення до цього списку. Переможці конкурсу (більше…)

Безымянный
Не дивлячись на важкі часи для нас усіх, ми пропонуємо саме зараз більше дізнаватися про Україну та світові досягнення українців.

Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з (більше…)


Штучний ліс було висаджено на Херсонщині, щоб зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі).

Олешківські піски в нинішньому вигляді з’явилися не так давно. У пониззі Дніпра піски були завжди, але їх просування стримував покрив степової рослинності, яка сягала людського зросту.

Зрозуміло, що ця трава стала ласим шматком для власників ферм, а тому у XIX столітті сюди почали масово завозити овець (величезними стадами володів барон Фальц-Фейн, засновник заповідника Асканія-Нова). Ненажерливі вівці швидко знищили траву і таким чином звільнили піски, які за допомогою (більше…)