17 травня в Науково-технічній бібліотеці НТУУ “КПІ” відбувся черговий мистецький вечір із циклу культурно-освітніх заходів, присвячених видатним особистостям історії і культури. Організатором таких вечорів і доповідачем, як ми вже писали, виступає Валентина Сапронова, діяльність якої протягом багатьох років пов’язана з Київським політехнічним інститутом. Тема останнього мистецького вечора – життя і творчість Івана Франка, 160 років від дня народження і 100-річчя від дня смерті якого виповнюється цього року.
Валентина Петрівна розповіла про основні віхи біографії знаменитого українця, зупинилася на драматичних подіях у його житті. Всі знають Івана Франка як видатного поета, прозаїка і драматурга – його вірші і прозу читає і вивчає не одне покоління наших співвітчизників. Його вірші “Каменярі”, “Вічний революціонер” стали класикою вже за його життя, зваблюючи композиторів своїм духом і ритмікою. А його п’єса “Украдене щастя” ось уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України. Поема “Мойсей” своєю філософією захоплює тисячі дослідників-літературознавців, філософів, істориків і, звісно, вдумливих читачів.
Проте діяльність Франка була значно багатограннішою: його з повним правом називають вченим, етнографом, фольклористом, істориком, філософом, соціологом, економістом, журналістом, перекладачем, громадсько-політичним діячем…
У своїх працях філософського та суспільно-політичного спрямування Iван Франко піднімав проблеми, актуальні не лише й не стільки для його часу, скільки для наступних поколінь українців, в успіх та щасливу долю яких він щиро вірив.
На мистецькому вечорі був присутній онук Івана Франка – Роланд Тарасович Франко, який виступив і подякував присутнім за вшанування пам’яті його діда і за теплий прийом.