СтудентЄВРО – 2013

19–23 червня 2013 року в Кракові відбувся польсько-український турнір університетських команд з футболу «СтудентЄВРО – 2013». Його організаторами виступили Університетська спортивна спілка AZS у співпраці з Фундацією «Перспективи» з польської сторони і Комітет фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України – з української. Співорганізатором – Українсько-Польський центр НТУУ «КПІ». Турнір приймав Ягеллонський університет (м. Краків, Республіка Польща). Це один із найбільших і найповажніших польських вишів. Його засновано в 1364 р. і він є другим за віком у Центральній Європі.

Українські та польські спортсмени зійшлися в поєдинках уже вчетверте. Перший «СтудентЄВРО» відбувся 10 вересня 2010 р. в українських містах, які готувалися приймати «ЄВРО 2012» – Львові, Донецьку, Харкові та Києві. Фінал пройшов у столиці України. Тоді перемогла команда Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова (м. Київ). Ігри «СтудентЄВРО – 2011» проводилися в польських містах, які приймали «ЄВРО 2012», – Гданську, Познані, Вроцлаві. У фінальному матчі, який відбувся у Варшаві, перемогла команда Університету Адама Міцкевича (м. Познань, Республіка Польща). Турнір «СтудентЄВРО – 2012» проходив у Києві. Перемогу виборола команда Національного університету державної податкової служби України.

У чоловічому турнірі змагалися футболісти з восьми університетів. Україну представляли команди Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, НТУУ «КПІ», Київського національного торговельно-економічного університету і Національного університету державної податкової служби України. Честь польських університетів відстоювали студенти Ягеллонського університету (м. Краків), Сілезького університету (м. Катовіце), Медичного коледжу Ягеллонського університету (м. Краків) і Гірничо-шахтарської академії (м. Краків).

Новинкою цьогорічного «СтудентЄВРО» став жіночий турнір, участь у якому взяли команди Ягеллонського університету й Академії фізичної культури (м. Ченстохова) та Національного технічного університету нафти і газу (Івано-Франківськ, Україна) й Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова (м. Київ, Україна).

Урочисте відкриття турніру відбулося в залі засідань сенату Collegium Maius – найстарішій будівлі Ягеллонського університету. Учасників змагань привітали проф. Войцех Новак – ректор Ягеллонського університету і проф. Петро Мельник – ректор Національного університету державної податкової служби України. Бартоломей Корпак – генеральний секретар Академічної спортивної спілки Польщі поінформував про спортивні контакти між студентами двох країн, а Вальдемар Сивінські – президент Польського освітнього фонду «Перспективи» презентував програму «Study in Poland», яка має на меті створення польсько-української «академічної автостради» – системи контактів, що сприяють науковому, студентському та спортивному обміну. Церемонія відкриття увінчалася самодіяльним концертом, відвіданням музею Ягеллонського університету та дегустацією університетських вин «Маїус» і «Новус».

Поєдинки. Футбольна команда КПІ мала два поєдинки з польськими суперниками – командою юніорів Кракова та командою медичного коледжу Ягеллонського університету, які виграла з рахунком 7:2 та 2:0 відповідно. На жаль, за правилами турніру до фіналу, в якому повинні грати команди різних країн, наші студенти не потрапили. Перше місце виборола команда Національного університету державної податкової служби України, яка перемогла юніорів Кракова, третіми стали «медики» Ягеллонського університету, вигравши серію пенальті у команди Київського педуніверситету. У фіналі жіноча команда з Ченстохова перемогла українських податківців, третє місце посіла команда медичного коледжу Ягеллонського університету, четверте – педуніверситету Києва.

Після закінчення фінальних матчів були вручені пам’ятні кубки і медалі. Церемонію провели проф. Марія Філс – проректор Ягеллонського університету, проф. Анна Сусловець – проректор Національного університету державної податкової служби України та ін.

«Для нас цей турнір є важливим елементом програми розвитку міжнародних контактів польських університетських спортсменів з університетами східних країн-партнерів, – наголосив голова правління Університетської спортивної спілки Польщі, сенатор Республіки Польща проф. Марек Роцкі. – Проте цей турнір спрямований не лише на пропаганду спорту і здорового способу життя серед студентської молоді обох країн, але й на спільну промоцію наукових і навчальних досягнень університетів-учасників і налагодження контактів між студентами».

«Такий розвиток міжнародних контактів гарно вписується в програму просування інформації про польські університети за кордоном. Слід розуміти, що українці становлять найчисельнішу групу серед іноземних студентів у Польщі. Гра команд польських університетів у футбольному турнірі в Україні показала місцевим студентам інше, спортивне обличчя польських вишів. Українські однолітки на власні очі побачили, як виглядає студентське життя в Польщі, – поділився Вальдемар Сивінські.

«СтудентЄВРО» – це набагато більше, ніж просто щорічний турнір університетських футбольних команд. Це вже подія, яка стала легендою, і в якій обов’язково треба брати участь. Це захід, у якому соціальна й академічна функція є настільки ж важливими, як і спортивна», – впевнений Бартоломей Корпак, генеральний секретар Університетської спортивної спілки AZS.

А вже за рік – 5-й турнір «СтудентЄВРО», який відбудеться в Україні. У зв’язку з тим, що рівень турніру щороку зростає, організатори радять почати тренуватися вже сьогодні.trail Archives sneakers