Група експертів THE з обробки даних підготувала звіт про перший випуск рейтингу міждисциплінарних наукових досліджень Interdisciplinary Science Rankings 2025

Звіт знаменує собою важливу сторінку в оцінюванні наукових досліджень у вищій освіті, представляючи перший у своєму роді глобальний показник міждисциплінарної наукової досконалості. Розроблений спільно фахівцями міжнародного рейтингового агентства Times Higher Education (THE) та Schmidt Science Fellows, звіт оцінює заклади за трьома інтегральними параметрами: внески, процес і результати.

Оцінюючи значне географічне та галузеве розмаїття, рейтинг демонструє роль міждисциплінарності у вирішенні складних глобальних викликів. Сполучені Штати лідирують за якістю та обсягом досліджень, тоді як Гонконг і Сінгапур демонструють значний вплив на світову міждисциплінарну науку як за обсягом, так і за якістю досліджень. У звіті підкреслюється, що, незважаючи на регіональні відмінності, заклади в усьому світі зближуються в напрямку розвитку середовища для спільних досліджень.

Рейтинг розкриває разючі контрасти між регіонами та закладами щодо інфраструктури та процесів, які сприяють міждисциплінарним дослідженням. У звіті підкреслюється необхідність розширення участі, особливо з боку Глобальної Півночі, для досягнення всебічного розуміння глобального міждисциплінарного спектру. У той час як США домінують за інтегральним параметром «результати», демонструючи високі показники якості досліджень та репутації, такі країни, як Єгипет, Пакистан і Саудівська Аравія, відзначаються значним прогресом у якості досліджень відповідно до їхнього економічного становища. Аналіз також підкреслює необхідність нарощування фінансування, вдосконалення адміністративних процедур і механізмів підтримки задля забезпечення сталого зростання і якості міждисциплінарної науки.

Для посилення впливу міждисциплінарних досліджень автори звіту рекомендують розширювати партнерство між закладами Глобальної Півночі та Півдня, ефективно використовуючи дані рейтингу Interdisciplinary Science Rankings для адаптації дослідницьких стратегій до глобальних викликів, таких як Цілі сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй. У звіті пропонується ефективніше розподіляти ресурси на міждисциплінарні дослідження, посилити промоцію закладів у регіонах, що розвиваються, та посилити інституційну політику, що сприяє співпраці між науковими галузями. Завдяки рейтингу, який відтепер надає критично важливу інформацію, університети мають змогу вдосконалити свої стратегії, сприяючи інноваціям для вирішення нагальних проблем сучасного світу.

Завантажити звіт тут.