1 січня
Новий рік
Джерело
6 січня
Водохреще (Богоявлення)
– в цей день освячують воду. Іноді освячення проводиться прямо на водоймах у спеціально пробитих ополонках, які називають «йордань», в спогад хрещення Христа в Йордані.
У льоду віряни вирубають ополонки для купання. Прийнято, що священик має прочитати молитву і освятити місце купання. Віряни заходять у ополонку, тричі занурюються у воду, читають молитву і виходять. Здавна вірили, що хворі зможуть одужати від води під час купання. Наші предки вважали, що вода у Водохресну ніч набирає цілющу силу.
Джерело
14 лютого
День Святого Валентина (День усіх закоханих). 
Джерело
20 лютого
День Героїв “Небесної сотні” – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.  Джерело
8 березня
Міжнародний Жіночий День.
11-17 березня 2024 року
Масниці (Масляна) – традиційне українське свято, що відзначається протягом тижня (іноді трьох днів) перед Великим постом. Початок нового циклу залицянь і любощів, пошуку пари, з метою продовження роду (люди частують гостей млинцями). Джерело

Джерело

 

25 березня
Благовіщення – у християнстві блага вістка від архангела Гавриїла до Діви Марії про те, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить Ісуса Христа, Сина Божого, Месію. Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.
1 квітня
День сміху – «Першого квітня — брехня всесвітня!» – день сміху та жартів.  
1 травня
Свято весни і праці – першотравневі дні – своєрідний символ перемоги трудівників у боротьбі за свої власні свободи і права. Адже саме День міжнародної солідарності трудящих називають Днем праці, і в Україні, згідно з Кодексом законів про працю, 1 і 2 травня – вихідні дні.   
5 травня 2024 року
Великдень(Пасха) – найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Традиційно люди готують духмяні пасочки і барвисті крашанки та йдуть до освячення в церкву.  Джерело
8 травня
День пам’яті та примирення – день пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни — пам’ятний день в Україні, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).  
12 травня 2024 року
День матері – вітають всіх мам.  
16 травня 2024 року
День вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Джерело
1 червня
Міжнародний День захисту дітей.  
23 червня 2024 року
День Святої Трійці (Зелені свята) – одне з найбільш шанованих давніх християнських свят, котре щорічно відзначається в Україні. Воно перехідне і припадає на 60-й день після великодня, звідси і пішла назва П’ятидесятниця. У багатьох слов’янських народів його називають Духів день, в честь Святого духа, який є одним із трьох уособлень Бога. Вважається, що саме у цей день апостолам відкрилась уся повнота Святої Трійці і вони побачили три постаті Бога: Отця, Сина і Святого Духа.  
23-24 червня
Івана Купала – традиційне східнослов’янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем (24 червня за старим стилем). Зараз його також прив’язують до сонцевороту. У надвечір’я дівчата гадають на судженого – кидають у воду свої вінки, а хлопці повинні їх дістати. Вінок – це символ щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того й дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято (як правило, вибір зарання узгоджують). Хлопці перестрибують через вогонь спочатку самі, показуючи свою спритність, а потім, як стихне полум’я, у парі з тими дівчатами, вінки яких дістали. Кожен вважає за честь очиститися вогнем, тричі перестрибнувши через багаття.
Джерело
28 червня 
День Конституції України – державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції того ж дня 1996 року.   
12 серпня 
Міжнародний день молоді.   
23 серпня
День Державного Прапора України – державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України.  
24 серпня
День Незалежності України – День Відновлення Незале́жності Украї́ни — державне свято України, яке відзначається на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.  
1 вересня
День Знань. В Україні це свято відзначається та збігається з початком навчального року. Першокласники у цей день відзначають «Свято Першого дзвоника».  
1 жовтня
Покров Пресвятої Богородиці – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.  
1 жовтня
День українського козацтва і захисника України – З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується як день УПА.  
17 листопада
Міжнародний день студентів – щорічне міжнародне свято студентської активності.  
6 грудня
День Збройних сил України – святковий день, встановлений постановою Верховною Радою України 1993 року, не є неробочим днем. Відзначається щорічно в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України».  
25 грудня
Різдво Христове – велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.(готують традиційну страву до столу – кутю).
Джерело