Візит історика Томаша Стриєка

оф. 17, Київ, Україна
подивитися на карті

11-14 травня 2015 року | ЛЬВІВ – КИЇВ – ХАРКІВ
Томаш Стриєк – історик і політолог, провідний польський українознавець, науковий співробітник Інституту політичних досліджень ПАН, професор  Collegium Civitas (Варшава).    Фахівець з інтелектуальної історії, порівняльних студій пам’яті, історії історіографії.
Під час перебування в Україні Томаш Стриєк презентуватиме український переклад  своєї книги «Невловимі категорії: нариси про гуманітаристику, історію і політику в сучасних Україні, Польщі та Росії» (видавництво Ніка-Центр), прочитає для студентів-істориків лекції «Кому потрібна гуманітаристика? Досвід Польщі і України» й візьме участь у публічних дискусіях «Якого минулого потребує майбутнє? Історія і пам’ять в сучасній Україні» з українськими істориками.

Розклад заходів:

Львів:
11 травня (понеділок)

15:00 – лекція  в Українському католицькому університеті / Гуманітарний факультет, вул. Козельницька 2а

18:30 – презентація книжки і дискусія за участі Томаша Стриєка, Леоніда Зашкільняка і Василя Расевича, модератор – Володимир Склокін / Центр міської історії, вул. академіка Богомольця 6.

Київ:

12 травня (вівторок)
18:00 – презентація книжки і дискусія  за участі Томаша Стриєка, Олі Гнатюк, Миколи Рябчука, Кирила Галушка, модератор – Володимир Склокін / Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Харків:

13 травня (середа)
18:00 – презентація книжки і дискусія за участі Томаша Стриєка, Сергія Сєрякова і Володимира Маслійчука, модератор – Володимир Склокін / Книгарня «Є», вул. Сумська, 3

14 травня (четвер)

09:30  лекція  на Історичному факультеті Харківського національного педагогічного університету  ім. Григорія Сковороди / Головний корпус,  вул. Артема 29

13:30 –  лекція на Історичному факультеті  Харківського національного університету ім. Василя  Каразіна / Головний корпус, пл. Свободи 4

Стриєк Томаш  Невловні категорії. Нариси про гуманітаристику, icторiю і політику в сучасних Україні, Польщі та Росії /– К. :Ніка-Центр, 2015. – 320 с. – (Серія «Ідеї та Істо рії»; вип. 12).

До книжки увійшли вибрані статті провідного сучасного польського українознавця Томаша Стриєка, написані протягом останніх п’яти років. Автор зосереджується на тому, як українські інтелектуали і науковці після здобуття незалежності переосмислювали такі базові категорії, як нація, пам’ять, національна історія, перехідна справедливість. Порівнюючи український випадок з польським, російським та іспанським, автор простежує «війни пам’яті» останніх десяти років і розмірковує над тим, яка політика щодо пам’яті потрібна сучасній Україні, щоб подолати травматичне минуле і збудувати динамічне демократичне суспільство сьогодні.
Для істориків, політологів, соціологів, культурологів і всіх, хто цікавиться взаємодією історії, пам’яті і політики у сучасній Україні та Східній Європі.

Організатори й партнери: видавництво «Ніка-центр», книгарня «Є»; Центр міської історії Центрально-Східної Європи у Львові; Український католицький університет; Східний інститут українознавства імені Ковальських (Харків), ХНУ імені В.Н. Каразіна, ХНПУ  ім. Григорія Сковороди

Women Jordan Shoes