Х Дні Польського Кіно в Україні

подивитися на карті

Х Дні Польського Кіно в Україні

____________________
Київ | 15 – 27 квітня | Культурний центр «Кінотеатр «Київ» | вул.Червоноармійська, 19 | Початок усіх сеансів о 19:00 | Квитки у касах кінотеатру
____________________
Одеса | 16 – 21 квітня | Кінотеатр «U-Cinema» | Французький бульвар, 33 | Початок усіх сеансів о 19:00 | Квитки у касах кінотеатру
____________________
Вінниця | 17 – 22 квітня | Кінотеатр «Родина» | вул. Козицького, 47 | Початок усіх сеансів о 20:00 | Квитки у касах кінотеатру
____________________
Харків | 18 – 23 квітня | Кінотеатр «8 ½» | вул. Донець-Захаржевського, 6/8 | Початок усіх сеансів о 19:00 | Квитки у касах кінотеатру
____________________
Луцьк | 21 – 26 квітня | Кінотеатр «PREMIER CITY» | вул. Сухомлинського,1 ТРЦ «Порт -Сіті» | Початок усіх сеансів о 19:00 | Квитки у касах кінотеатру

З 15 по 27 квітня 2015 року проходитиме ювілейний фестиваль Х Дні Польського Кіно. Українські глядачі матимуть змогу переглянути шість кінострічок, одна з яких отримала цьогорічну премію «Оскар» у номінації «кращий фільм іноземною мовою».

Фестиваль проходитиме у п’яти містах України – Києві, Одесі, Вінниці, Харкові та Луцьку. На відкриття Х Днів Польського Кіно до Києва завітає улюбленець української публіки, актор та режисер – Єжи Штур.

Єжи Штур – актор, режисер, сценарист, письменник, викладач. Дебютував у якості театрального режисера 1985 року п’єсою для одного актора “Контрабас” Патріка Зюскінда. Працював режисером Народного театру (Teatr Ludowy) у Кракові, де поставив низку вистав, що були високо оцінені критикою. Починаючи з 1990 року Єжи Штур ґрунтовно займається викладанням (Краківська державна кіношкола імені Людвіка Сольського, Сілезійський університет в Катовіце тощо). 1994 року отримав ступінь професора театральних мистецтв.

У 1970-х роках Штур зіграв низку ролей, що стали знаковими у історії польського кіно. Йому довелося працювати з такими режисерами як Кшиштоф Кесьльовський, Юліуш Махульський, Фелікс Фальк, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі, Нанні Моретті. 2007 року читачі журналу FILM обрали його “найкращим актором останніх 50 років”, а 2008 року – “найкращим комедійним актором останніх 50 років”.

Автор чотирьох книг: автобіографічної «Хвороба серця» (SERCOWA CHOROBA), 1992, «Серйозно удавати» / UDAWAĆ NAPRAWDĘ, 2001, «Втеча вперед» /UCIECZKA DO PRZODU, 2007 , «Єжи Штур – Штур: родинні історії» / JERZY STUHR STUHROWIE – HISTORIE RODZINNE, 2008.

У якості кінорежисера Єжи Штур дебютував фільмом Список коханок/ SPIS CUDZOŁOŻNIC за мотивами роману Єжи Пільха. Цей фільм отримав Спеціальний приз журі 19-го фестивалю польського повнометражного кіно у Ґдині. Інші фільми режисера Штура (на сьогоднішній день їх шість) були відзначені багатьма знаковими призами на великих кінофестивалях.

2007 року Єжи Штур отримав особливий приз за внесок у кіно на фестивалі Camerimage у Лодзі. 2011 року отримав нагороду Polonia Restituta від Президента Республіки Польща – одну з найвищих державних відзнак.

Більше інформації про програму, сеанси та фільми можна знайти за лінком: http://www.polinst.kiev.ua/event956.html

Zoom Lebron XI 11