Новини з Польщі

У Польщі внаслідок ротації уряду було призначено нового міністра закордонних справ, польське дипломатичне відомство очолить Яцек Чапутовіч.

Про це інформують польські ЗМІ, які транслюють церемонію оголошення нового складу уряду Матеуша Моравецького у прямому ефірі.

З посади глави МЗС було звільнено міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського, якого раніше неодноразово називали одним з ключових кандидатів на відставку.

Яцек Чапутовіч з 2008 по 2012 рік був директором Національної школи державного управління. З 2017 року працював заступником екс-глави МЗС Вітольда Ващиковського. З січня 2017 року був директором Дипломатичної (більше…)

У Польщі оголосили про зміни в уряді – ротації відбулися в дев’яти міністерствах.

Свої посади, зокрема, втратили глава МЗС Вітольд Ващиковський, глава МВС Маріуш Блащак, міністр оборони Антоні Мацеревич, а також міністр фінансів (цю посаду досі обіймав прем’єр Матеуш Моравецький), міністр підприємництва і технологій, міністр інвестицій і розвитку, міністр охорони здоров’я, міністр навколишнього середовища, міністр інфраструктури.

Натомість відбулися призначення нових міністрів: Тереза Червінська стала новим міністром фінансів, Яцек Чапутович очолив Міністерство закордонних справ, Йоахім Брудзінський став главою МВС, Маріуш Блащак, який був міністром (більше…)

Новий прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький запевнив, що Варшава має намір продовжувати підтримувати євроатлантичні прагнення України.

За словами речниці польського уряду, під час телефонної розмови прем’єр-міністр України привітав прем’єр-міністра Польщі з нагоди вступу на посаду глави уряду.

Повідомляється, що прем’єр-міністри підтвердили важливість поглиблення двостороннього співробітництва в сферах економіки, безпеки, культури та місцевого самоврядування.

“Прем’єр-міністр (Польщі – Ред.) підтвердив, що Польща підтримує євроатлантичні прагнення України та має намір продовжувати підтримку у цій сфері”, – сказала речниця польського уряду Йоанна Копчинська.

“Сьогодні (27 грудня – Ред.) провів телефонну (більше…)

Президент Польщі Анджей Дуда під час офіційного візиту до України 13 грудня проведе переговори з українським президентом Петром Порошенком. Як повідомили в Адміністрації президента, сторони зустрінуться у Харкові, щоб обговорити «стратегічні питання двостороннього політичного співробітництва, а також посилення взаємодії в сфері безпеки і оборони».

«Анджей Дуда зустрінеться з президентом України Петром Порошенком, спостерігачами з місії ОБСЄ і представниками Програми розвитку ООН. Анджей Дуда віддасть шану польським солдатам, які були вбиті НКВС. Поховані вони на кладовищі жертв тоталітаризму у Харкові», – повідомило посольство (більше…)


Польські археологи, проводячи розкопки на території Єгипту, знайшли матеріальні свідчення того, що саме тут, в Олександрії, знаходився найдавніший на нашій планеті університет. Він був відкритий в V столітті і продовжував функціонувати до VII століття.

Виявлені під час розкопок тринадцять лекційних залів університету вміщували більше п’яти тисяч студентів одночасно.

Аудиторії знаходилися поруч з портиком римського театру в східній частині Олександрії. Як відомо, в тому ж місті розташовувалася найбільша бібліотека давнини, заснована в 295 році до нашої ери.

До цих пір вважалося, що першим в світі (більше…)