Міжнародний день кави

Людство споживає 580 – 590 мільярдів чашок кави на рік! А 1 жовтня відзначається Міжнародний день кави. Про те, як пити каву так, щоб не нашкодити організму – читайте в нашому матеріалі.

Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбук зазначила, що у 2016 році каву було внесено до списку речовин з протипухлинною дією.

Чим корисна кава

За словами Супрун, зараз каву вважають елементом здорового раціону. Зокрема, кава добре впливає на такі процеси в нашому організмі:

Кава зменшує ризик атеросклерозу.
На 40% зменшує ризик раку печінки у людей-носіїв вірусу гепатиту С.
Зменшує прояви запалення підшлункової залози.
Деяким людям кава допомагає зменшити на 18-60% ризик розвитку хвороби Паркінсона.
Кава знижує розвиток серцево-судинних хвороб у людей, які швидко руйнують кофеїн.
Ті, хто регулярно та помірно споживають каву, мають на 15% нижчу ймовірність передчасної смерті.
Також поціновувачі кави рідше хворіють на діабет.
Діабетикам кава стає на заваді утворенню вісцерального жиру (на животі).
Кава стимулює утворення фактору росту нервів BDNF (іншими стимуляторами його синтезу є біг, танці та інтервальне голодування).
Збільшує сфокусованість, борються з сонливістю та покращує настрій.

Чим кава може шкодити

Повільне знешкодження кофеїну

Кофеїн, як і ліки та стероїдні гормони, проходить знешкодження в печінці. Власники “повільних” цитохромів довго знешкоджують кофеїн, тому він може викликати тахікардію, гіпертензію, біль в серці, тривожність і порушення сну.

Також кава активує симпатичну нервову систему. Звідси висновок: якщо кава на вас сильно діє, від неї калатає серце, вам тривожно, пересихає в роті і пропадає сон — не пийте каву. Саме вам вона шкідлива.

Другою шкідливою причиною є залежність від кави

Часто якщо ми маємо мало сну, але потрібно зосередитися, ми п’ємо багато кави, яка зрештою перестає діяти. В цій ситуації шкідлива не сама кава, а хронічний брак сну.

Окрім того, кава шкодить, якщо її поєднувати зі смаколиками та/або молоком

Таке не помітне споживання солодощів з вмістом транс-жирів і без будь-яких корисних речовин, як-то клітковина чи вітаміни – шкодить здоров’ю.

Натомість молоко не є абсолютним злом, воно шкодить передусім людям із непереносимістю лактози, тобто нездатністю розщеплювати цукор молока. Каву краще запивати водою, пити без цукру і смаколиків чи молока. Велике лате з цукром не має бути замінником вчасної і повноцінної страви.

Джерело: Свідок