Дитяче «Євробачення-2019»: Польща перемогла вдруге

Вікі Ґабор виконала пісню Superhero, з якою набрала 278 балів (112 балів від національних журі і 166 балів від глядачів).

Співачка народилася в Німеччині, навчалася у Великобританії, наразі живе в Польщі. У лютому 2019 року співачка була фіналісткою телевізійного щоу «Голос діти» у Польщі.

В «Євробаченні-2019» взяли участь діти віком від 8 до 15 років із 19 країн. Україну представляла 13-річна киянка Софія Іванько з піснею «Коли здається». Вона виступала під номером 13.

В Україні конкурс наживо транслював суспільний канал «UA: Перший», коментував Тімур Мірошниченко. Переможця обирали шляхом інтернет-голосування телеглядачів та голосування 19-ти національних журі у співвідношенні 50×50. Лінії голосування на сайті junioreurovision.tv були відкриті з 21:00 22-го листопада до початку фіналу, а після всіх виступів знову на 15 хвилин відкрили можливість голосувати. Можна було віддати свій голос за 3, 4 або 5 фаворитів, у тому числі за представника своєї країни.

На думку професіоналів, які входять до складу національних журі, Україна посіла 14-ту сходинку з 19-ти. Україні дали бали національні журі Австралії (3 бали), Білорусі (8 балів), Казахстану (6 балів), Вірменії (7 балів), Албанії (1 бал) і Сербії (3 бали).

Софія Іванько отримала 31 бал від глядачів. У результаті вона посіла 15-те місце з 59-ма балами.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року представниця від Польщі 14-річна Роксана Вєнгель із піснею Anyone I Want to Be перемогла на дитячому «Євробаченні-2018» у Мінську (Білорусь). Це перша перемога польського представника у дитячому «Євробаченні». Конкурсантка від України Даріна Красновецька отримала 4 місце (182 бали). Вона виконувала україно-англомовну пісню Say love («Кажу любов»).

Джерело: Суспільне мовлення