Відзначення Дня Варшавської політехніки

Щорічно 15 листопада академічна спільнота Варшавської політехніки відзначає День університету. Від Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” участь у заходах узяв проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко. Він поділився з “КП” своїми враженнями від поїздки.

НТУУ “КПІ” та Варшавська політехніка –  університети-побратими з багаторічною історією. Вони були засновані одним указом царя Миколи II ще 1898 року. Нині наші університети перебувають у постійній співпраці за різними програмами, і відносини ці розвиваються.

День Варшавської політехніки за традицією розпочався виступом ректора Яна Шмідта та польського міністра науки та вищої освіти Барбари Кудрицької на засіданні Сенату університету. Надзвичайно приємно, що у своїй вітальній промові ректор тепло відгукнувся про багаторічну плідну співпрацю з НТУУ “КПІ” та висловив надію на подальші взаємини.

У рамках святкувань пройшла церемонія нагородження дипломами та відзнаками студентів та їх наукових керівників, які посіли призові місця за кращі наукові роботи на рівні університету, а також вручення професорам, доцентам, аспірантам тощо державних відзнак та урядових нагород за зразкову службу.

Далі відбулася ще одна знакова подія – відкриття скульптурного портрета на честь видатного польського хіміка, металознавця, винахідника широко використованого й дотепер методу вирощування монокристалів з розплавів професора Варшавської політехніки Яна Чохральського. Монокристали кремнію, вирощені за його методом, використовуються в мікроелектроніці. Передувало відкриттю пам’ятника рішення Сейму Республіки Польща оголосити 2013 рік роком цього відомого вченого. Відразу після відкриття скульптурного портрета розпочалася наукова сесія професорів Варшавської політехніки, на якій, зокрема, йшлося про історію становлення університету, його розвиток та традиції, а також про діяльність та життя Яна Чохральського. Програмою заходів 15 листопада також було передбачено проведення студентських конкурсів “Міс Варшавська політехніка” та “Містер Варшавська політехніка”, на які, до речі, було запрошено переможців відповідних конкурсів НТУУ “КПІ.

У рамках відзначення Дня Варшавської політехніки було проведено низку переговорів за участю керівництва університету та діячів науки і культури. Зокрема, відбулися зустрічі з ректором Яном Шмідтом, проректором по науці Раймундом Бацевічем, проректором по роботі зі студентами Владиславом Вєчореком, проректором з міжнародних зв’язків Станіславом Вінценцяком, заступником міністра науки та вищої освіти Яцеком Гулінським та ін.

На перемовинах йшлося про домовленості щодо розширення спільної проектної діяльності в науково-технічній сфері між Київською та Варшавською політехніками в рамках програми Європейського Союзу “Горизонт 2020” та в освітній сфері в рамках програми “Темпус”, програми наукових та академічних обмінів «Ersamus Mundus» тощо. Також обговорювалася ідея проведення навесні 2014 року у Варшаві Форуму ректорів університетів України та Польщі. Попередній такий форум було проведено на базі Українсько-Польського центру НТУУ “КПІ” 2009 року. Нині є потреба в новій зустрічі ректорів, тож форум має надати новий імпульс у розвитку українсько-польського співробітництва в академічній та науково-технічній сферах. Адже саме партнерство та багаторічний досвід співпраці вишів-побратимів дадуть змогу відкрити перед українськими та польськими політехніками нові горизонти на шляху зміцнення співробітництва і розвитку науки та розширення можливостей використання творчого потенціалу вчених наших країн у майбутньому.

Спілкувалася Лілія Скиба

За матеріалами сайту kpi.ua

Nike Air VaporMax