[Анонс на 1.09–31.10.2014] Польський номер журналу «Кіно-Театр»

Богдана Хмельницького, 29/2
оф. 17, Київ, Україна
подивитися на карті

1 вересня – 31 жовтня 2014 року, Київ

Вересневий номер журналу «Кіно-Театр» (№5, 2014), виданий за підтримки Польського Інституту у Києві, познайомить українських глядачів зі здобутками кінематографу та театру Польщі. Його мета – зацікавити українську аудиторію, в тому числі фахову, польською кіно- та театральною культурою, що сприятиме зміцненню культурних та зв’язків між Польщею та Україною.

Читайте в номері:

Олександра Ідчак, Ґжегош Малецький. Нове сторіччя в польському кіно

Роксоляна Свято. Польське кіно і (само)критичний погляд на історію

Лариса Брюховецька. Польська тема в українському німому кіно

Роксоляна Свято. «Дорожній патруль» Войчеха Смажовського

Тадеуш Шима. «Вибачити все зло» Ґжеґоша Лінковського. (Переклад з польської за виданням Kino, 2013, №12)

Кшиштоф Зануссі: «Свободу добувають  у щоденній боротьбі, свободу не отримують, її завойовують» – бесіду вела Олена Бабій

Ольга Велимчаниця. Януш Ґловацький: «Часом історії з геппі-ендом починаються катастрофою».

Матеріали круглого столу «Український погляд на польське кіно» за участі Вадима Скуратівського, Оксани Мусієнко, Лариси Брюховецької, Роксоляни Свято, Олени Бабій, Сергія Маслобойщикова, Сергія Тримбача, що був проведений Центром кінематографічних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з Польським інститутом та НСКУ в рамках фестивалю «IX Дні польського кіно».

Інформація про авторів:

Олександра Ідчак, Ґжегош Малецький – аспіранти Інституту польської філології університету Вроцлава (Польща)

Роксоляна Свято – кінокритик, кореспондентка журналу «Кіно-Театр»

Лариса Брюховецька – кінознавець, головний редактор журналу «Кіно-Театр»

Вадим Скуратівський – доктор мистецтвознавства,

Оксана Мусієнко  – кандидат мистецтвознавства

Олена Бабій – кінознавець, експерт Польського Інституту у Києві

Сергій Маслобойщиков – режисер театру і кіно, художник

Сергій Тримбач ­– голова Національної спілки кінематографістів України

Ольга Велимчаниця – театральний критик, кореспондентка журналу «Кіно-Театр»Men Shoes – Football