Три тижні до закінчення прийому зголошень на Премію Конрада 2015

оф. 17, Київ, Україна
подивитися на карті
+38 044 288 03 04

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського заснована 2007 року Польським Інститутом у Києві, вручається раз на два роки.

2015 року Премія вручатиметься вп’яте.

Премія присуджується українському письменникові віком до 40 років, незалежно від місця його проживання, прижиттєво, за:

• послідовність у реалізації творчого шляху,
  • інноваційність форми,
  • ламання стереотипів,
  • універсальність послання.

Лауреати Премії:

Таня Малярчук (2013),

Наталка Сняданко (2011),

Сергій Жадан (2009),

Тарас Прохасько (2007).

Лауреат Премії-2015 отримає:

• диплом лауреата та нагороду у розмірі 3000 євро від Польського Інституту у Києві,
  • піврічне стажування у Польщі у 2016 році у рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “GAUDE POLONIA” від Партнера Премії, Національного центру культури (Варшава).

Висунути кандидатів на Премію можуть як українські, так і іноземні культурні інституції, наукові центри, видавництва, творчі об’єднання, приватні особи, заповнивши нескладну аплікаційну форму до 11 листопада 2015. Кожна установа або приватна особа може висунути лише одного кандидата. Претенденти на Премію не можуть номінувати себе самі.

АПЛІКАЦІЯ (установи та інституції) >> http://www.polinst.kiev.ua/event1023.html

АПЛІКАЦІЯ  (приватні особи) >>  http://www.polinst.kiev.ua/event1023.html

Лауреата та фіналістів визначить та оголосить польсько-українське журі у складі:

Зураб Аласанія (UA) – журналіст, генеральний директор Національної телерадіокомпанії України,

Боґуміла Бердиховська (PL) – публіцистка, керівник департаменту стипендій Національного центру культури у Варшаві;

Андрій Курков (UA) – письменник, кіносценарист;

Таня Малярчук (UA) – письменниця, лауреат премії Конрада 2013;

Адам Поморський (PL) – літературознавець, перекладач, президент польського ПЕН-клубу;

Ростислав Семків (UA) – літературознавець, директор видавництва «Смолоскип», доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія»;

Ева Фігель (PL –  голова журі) – директор Польського Інституту у Києві;

Визначення лауреата відбуватиметься у два етапи:
І. Із числа запропонованих кандидатів журі обере трьох (3) фіналістів, прізвища яких буде оголошено наприкінці листопаду 2015 року через комюніке, яке розповсюдить ПІ у Києві.

ІІ. Остаточне рішення журі прийме на початку грудня 2015 року після обговорення кандидатур фіналістів та визначення лауреата шляхом таємного голосування.

Урочисте оголошення й нагородження лауреата Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського відбудеться у першій половині грудня 2015 року у Києві.

Партнер Премії: Національний центр культури (Варшава); Національний музей Тараса Шевченка

Генеральний медіа-партнер: UA:Перший

Footwear