Діяльність викладача польської мови пана Войцеха Зволінського в КПІ ім. Ігоря Сікорського

З вересня 2013 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського працює на посаді старшого викладача кафедри української мови, літератури і культури факультету лінгвістики випускник Ягеллонського університету в Кракові, магістр слов’янської філології пан Войцех Зволінський, який викладає польську мову, а також бере участь у різноманітних проектах, пов’язаних зі співробітництвом з Польщею, що реалізуються в КПІ Українсько-польським центром. Пан Зволінський прибув до КПІ за направленням Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща в рамках польсько-української угоди про співробітництво в царині науки і культури.
IMG_00001854-1
Головним напрямом роботи Войцеха Станіславовича є проведення дидактичних занять з польської мови. Усі охочі студенти факультету лінгвістики можуть узяти участь в факультативних заняттях з польської мови, які він проводить тричі на тиждень. Зокрема, в поточному навчальному році на цих заняттях навчається 10 студентів першого року навчання та 8 студентів другого року навчання. Учасники факультативних занять не лише вивчають польську мову, а знайомляться також з традиціями, історією, культурою та сьогоденням Польщі.

На студентів, аспірантів, викладачів інших факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського та взагалі всіх, хто бажає вивчати польську мову, розраховані курси, які Войцех Станіславович проводить в Інституті післядипломної освіти нашого університету. Слухачі, які систематично відвідували заняття, виконали всі види робіт, передбачені програмою, та успішно написали підсумковий тест отримують сертифікат, що підтверджує знання польської мови на відповідному рівні.

IMG_00001859-1

Для всіх, хто вивчає польську мову, як у рамках факультативних занять, так на мовних курсах, проводиться конкурс знань польської мови та знань про сучасну Польщу. Його переможці нагороджуються безкоштовними путівками на літні курси польської мови, що проводяться протягом місяця під час канікул у різних ВНЗ Польщі за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні.

Іншою формою роботи зі студентами та співробітниками КПІ ім. Ігоря Сікорського є надання консультацій з приводу навчання у Польщі, участі в стипендіальних програмах та умов отримання Карти поляка. Ці консультації проводяться щотижня в офісі Українсько-польського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Пан Войцех Зволінський займається методичною та науковою роботою. Він є автором навчальних і робочих програм з польської мови, за якими проводяться факультативні заняття та мовні курси. Крім того, бере участь у наукових та науково-практичних конференціях, що організовуються на факультеті лінгвістики КПІ.

IMG_4247

Як уже було згадано, Войцех Станіславович залучається до проектів українсько-польського співробітництва, що реалізуються в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Зокрема, він брав участь у роботах з видання книжки, присвяченої випускнику КПІ, видатному польському фізико-хіміку, проф. Войцехові Свентославському. Крім того, перекладав польською мовою матеріали, пов’язані з українсько-польським проектом «Польська поміч» з використання відновлювальних джерел енергії, що реалізується на ФЕА КПІ ім. Ігоря Сікорського. Регулярно перекладає різноманітні документи та здійснює усний переклад під час візитів польських делегацій до КПІ, міжнародних наукових конференцій, семінарів, що відбуваються в університеті за участю польських колег і партнерів з Польщі.Nike Sneakers