Архів анонсів

11 червня у НТБ ім. Г.І. Денисенка відбудеться презентація військової драми «Доця». Авторка – Тамара Горіха Зерня, перекладачка, волонтерка, небайдужа помічниця українських бійців, що знаходяться в зоні АТО.

Це книга про втрату родини, дому, роботи, ілюзій. Про зібрання уламків життя заново, віднаходження нових смислів і опори. Це книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю…», але вона про любов. І ще про відвагу, безумовну відвагу знайти своє, впізнати його і нікому не віддати – свій дім, батьківщину, серце, право ходити (більше…)

Музика епохи класицизму – стиль, заснований на простоті та природності.

14 травня о 16:30 відбудеться чергова музична зустріч від проекту МузКлас про класицизм. Гайдн, Моцарт і Бетховен – найяскравіші композитори цієї епохи, три великих імені, які увійшли в історію, як віденські класики.

Ми поринемо у високий стиль музики, якому притаманна досконала художня форма. Звеличування вчинків людини, її емоцій і почуттів, над якими панує розум – основні образи класичного стилю у музиці.

Атмосферу мелодійності і занурення у культові класичні твори, як завжди, створює лектор Тетяна (більше…)

Шановні колеги!

Тисячі книжок, зустрічі з українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, презентації, спеціальні проекти та виставки, ярмарок ілюстраторів та багато іншого. З 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі (м. Київ) відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».

У фокусі цьогорічного Книжкового Арсеналу — тема співжиття, спільного буття на підставі цінностей і домовленостей. Спеціальна програма «Сусідство: відкрите питання» охоплює різні прояви взаємин між культурами, історіями й політиками сусідніх країн: взаємовпливи в літературах, видатні постаті на перетині культур, право на пам’ять і місце в історії, (більше…)

23 квітня в НТБ ім. Г.І. Денисенка відкриється виставка «Під провідною зіркою Науки: Маріан Смолюховський – яскравий фізик і видатна людина», створена Факультетом фізики, астрономії та прикладної інформатики Ягеллонського університету спільно з Музеєм «Collegium Maius», Польща.

Маріан Смолюховський паралельно з Альбертом Ейнштейном працював над описом броунівського руху, його ім’я назавжди асоціюватиметься з першим розквітом атомної теорії. Він приніс в статистичну фізику поняття теорії флуктуації і заклав основи теорії статистичних процесів.

Презентація виставки відбудеться під час Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Історія розвитку науки, техніки (більше…)

Генрі Райдер Хаггард написав «Копальні царя Соломона», якого було екранізовано 6 разів! А ще, літературний жанр «Загублений світ» – також його рук діло.

Всесвітню популярність Хаггарду принесли пригодницькі романи, що розповідають про:

  • руїни стародавніх загадкових цивілізацій;
  • архаїчні культи;
  • безсмертя і перевтілення душ;
  • фантастичні елементи, що стали батьками сучасного фентезі.

Письменник у роботі використовував багату уяву, надзвичайну правдоподібність і масштабність в побудові оповіді.

Подейкують, що перед тим, як братись за проходження культової гри “Tomb Raider”, обов’язково потрібно читати Хаггарда.

Розкривати всі таємниці його творчості буде Євгенія (більше…)